צביעת רהיטים

לכולנו יש בבית רהיטים שאנו אוהבים אך הזמן עושה את שלו וכתוצאה מבלאי טבעי, משימוש תכוף ומסיבות נוספות, הרהיט מתיישן, הצבע שלו דוהה ומתחיל להתקלף, ועלינו לקבל החלטה האם לרכוש רהיט חדש או לחדש את הקיים. במקרים מסוימים אנו מחזיקים בבית רהיטים שקיבלנו בירושה מאדם אהוב, מצאנו ברחוב ואימצנו בחום או רכשנו במחיר מבצע ואנו אוהבים את הרהיטים ולא רוצים להשקיע סכומים גדולים כדי להחליפם. הפתרון הוא צביעת רהיטים בעזרת מעט חומרים וכלי עבודה על מנת להחזיר עטרה ליושנה וליהנות מהרהיט עוד שנים ארוכות.

צביעת רהיטים - למה לזרוק אם אפשר לחדש?

בעשור האחרון החל טרנד חדש בעולם עיצוב הבית, ובמקום לזרוק את הרהיטים הישנים מחדשים אותם ונהנים מחיסכון בעלויות, משמירה על הסביבה ומשדרוג עיצוב הפנים בבית או בדירה. באמצעות צביעת רהיטים בצבע מתאים ובגוון בהתאם לטעם האישי, ניתן לחדש אותם וליהנות מעיצוב מקורי ומרשים, בעלות זולה וגם נהנים מהמלאכה. אמנם, לא לכולנו יש ידי זהב ורובנו לא מנוסים בעבודת צבע ושיפוצים, לכן אפשר להזמין את זיו החביב וליהנות משירות מקצועי ויעיל לחידוש הרהיטים בבית הלקוח, בהתאמה לטעם האישי ולדרישות העיצוב שקבענו מראש.

צביעת רהיטים

צביעת רהיטים בצורה נכונה

צביעת רהיטים ועבודת חידוש מחייבת אותנו לרכוש כלי עבודה, חומרים שונים כמו דבק שפכטל לתיקון פגמים, מברשות איכותיות, נייר ליטוש וכמובן צבעים המתאימים לחומרי הגלם מהם הרהיט מיוצר. חשוב לבחור צבעים וחומרים לתיקון פגמים בהתאמה לסוג הרהיט וחומרי הגלם, למשל צבעים מיוחדים לעץ מלא, למתכת, לפורמייקה, לפלסטיק וכדומה.   

ישנם מספר שלבים חשובים בעליהם יש להקפיד על מנת לחדש את הרהיטים במקצועיות וליהנות מתוצאות מרשימות ועמידות לאורך זמן:

  • ניקיון והכנה לפני צביעת רהיטים – בשלב הראשון עלינו להכין את הרהיט לקראת חידוש וצביעה, יש לנקות בעזרת מטלית לחה את המשטחים היטב משאריות אבק, שומנים, כתמים ולכלוכים נוספים. במידה והצבע מתקלף באזורים מסוימים יש לשייף בעדינות את האזור, אם רוצים שהתוצאה תהיה צבע אטום, יש לשייף באמצעות נייר שיוף גס כדי לגרום לשכבה בעלת חספוס המסייעת להיקשרות שכבת הצבע.
  • תיקון פגמים ברהיט – לאחר ניקיון הרהיט חשוב לאתר פגמים קטנים ולתקן אותם באמצעות דבק שפכטל או חומר מתאים אחר. כעת עלינו להמתין לייבוש שכבת המילוי לתיקון הפגמים, לרוב כשעתיים עד 4 שעות, ולאחר מכן יש לשייף את האזור בנייר שיוף עדין. לאחר השיוף כדאי לעבור עם מטלית לחה על כל חלקי הרהיט כדי להסיר שאריות אבק ולכלוכים.
צביעת רהיטים בבית הלקוח
  • כיסוי אזורים – שלב זה נחוץ כדי לתחום את האזורים אותם אנו עומדים לצבוע, כך אנו יכולים להגן על ריפוד הספה, משטח הזכוכית בשולחן, רגליות ממתכת וכדומה. כמו כן, אם אנחנו מתכננים לצבוע את הרהיט בכמה גוונים, חשוב לתחום כל אזור במסקינטייפ כדי ליצור הפרדה ולמנוע זליגת טיפות צבע בין אזורי צבע שונים.
  • צביעת רהיטים – מומלץ לצבוע את הרהיט במקום מואר היטב, עדיף מחוץ לבית. חשוב לצבוע רהיטים באור יום מלא, כך ניתן לאתר פגמים קלים, לוודא כי הצביעה איכותית בלי פספוס אזורים ונקודות, ואת הרהיט כדאי להניח על שולחן עבודה, חמורים או לצבע מעל יריעת ניילון לספיגת טיפות צבע ולמניעת לכלוך. כדאי לצבוע לפחות שתי שכבות צבע כדי להגיע לתוצאה מעולה.

צביעת רהיטים בבית הלקוח על ידי זיו החביב

כל אחד יכול לצבוע רהיטים לבד, אך לא לכולנו יש את הזמן והרצון לעשות זאת. חשוב לדעת כי צביעת רהיטים אינו עניין של מה בכך, זו מלאכה הדורשת ניסיון, כלי עבודה, הבנה בחומרים, יצירתיות וטעם אישי טוב. לכן, אנו יכולים להחליט לחדש ולצבוע רהיטים לבד כתחביב לשעות הפנאי או כדי להוזיל עלויות, אך כאשר רוצים להגיע לתוצאות מושלמות וליהנות מעבודה מקצועית, אין תחליף לשירותי הצביעה של זיו החביב.

כמו כן, לאחר שסיימנו את שלב צביעת הרהיטים וחידושם, כדאי למרוח שכב לכה בהתאם לסוג הצבע והרהיט, ויש להקפיד על ניקיון בחומרים מתאימים לפי הוראות היצרן כדי לשמור על התוצאה לאורך זמן.

רוצים לשמור על הסביבה ולחדש את הרהיטים ואת העיצוב בביתכם בעלות משתלמת? התקשרו עכשיו לזיו או השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת במיוחד.

לקבלת הצעת מחיר והתייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם!