צביעת דק

דק הוא פתרון מקצועי ואיכותי לחיפוי משטחים חיצוניים במרפסת, בגינה ובחצר. בשנים האחרונות ישראלים רבים התקינו דקים מסוג עץ שונים כמו אורן, איפאה, אלון, טיק בורמזי וכדומה, יש לדאוג לתחזוקה שוטפת של הדק כדי לשמור על המראה הטבעי ולהגן על העץ החשוף לנזקי מזג האוויר ולפגמים נוספים כתוצאה משימוש תכוף ובלאי. 

צביעת דק, כולל חידוש, אפשר לבצע לבד (עשה זאת בעצמך), אך עדיף להזמין צבעי מומחה כמו זיו החביב בגלל המקצועיות, איכות העבודה, התוצאות המרשימות, השירות המעולה והמחיר המשתלם. כדאי לדעת כי תהליך חידוש דק וצבע מתחיל בניקוי יסודי, הכנת המשטח לקראת צביעה, מריחת צבע שקוף, חצי אטום או אטום, ולבסוף מריחת שמן לסוג העץ.

כיצד מבצעים צביעת דק?

צביעת דק נועדה לקבוע את הגוון הסופי בהתאם לעיצוב הרצוי והמתאים עבורנו, אך הצבע חשוב ונחוץ גם כדי להגן על העץ הרגיש מפני נזקים שונים. עלינו להחליט על הגוון הרצוי ובהתאם לכך לרכוש בחנות את הצבע המתאים לסוג העץ, כאשר ישנה אפשרות לבחור באפקט הרצוי – שקוף, חצי שקוף, אטום או חצי אטום.

כדאי לדעת כי ישנם צבעים על בסיס שמן, וישנם צבעים על בסיס מים או על בסיס אמולסיה. חשוב לרכוש רק צבעים איכותיים ועמידים כדי ליהנות מתוצאה מרשימה של צביעת דק וחידושו, כך נהנה גם ממראה טבעי הנשמר לאורך זמן ונוכל לחסוך בעלויות התחזוקה השוטפת.

צביעת דק מעץ

פעולת הצביעה של הדק מחייבת כלים מקצועיים, הבנה בסוגי עצים ובחירה נכונה של חומרים וצבעים. חשוב לדעת כי צביעת דק אורכת זמן רב, לכן מומלץ להזמין אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. יש להכין את הדק לקראת צביעה, בשלב הראשון עלינו לנקות היטב את הדק ולהסיר כתמים ולכלוכים שהצטברו עם הזמן, לרוב מנקים את הדק באמצעות לחץ מים גבוה, לכן יש להמתין לייבוש המים לפני הצביעה. בשלב השני מורחים שכבת צבע אחת, יש צבעים אותם ניתן ליישם כאשר העץ עדיין לח. בשלב השלישי מורחים שכבת צבע נוספת או מורחים שמן ייעודי לדק, בהתאמה לסוג העץ.

מהו תהליך חידוש דק – טיפים לחידוש

לאחר שהתקנו דק חדש במרפסת, בחצר או על הגג, עלינו לקחת בחשבון שהדק חשוף לבלאי טבעי, לנזקים שונים בגלל פגעי מזג האוויר, לשריטות בגלל הזזת רהיטים ולנזקים אחרים. את החידוש יש להתאים לסוג העצים, כאשר דק העשוי מחומר מרוכב כמו סיבים פולימרים דורש יותר תחזוקה בגלל רגישות החומר, בעוד דקים העשויים מעצים קשים, ביניהן בוק, איפאה, טיק ומהגוני, נחשבים לעמידים יותר, לכן הם דורשים פחות תחזוקה, ולמעשה אנו חוסכים בעלויות לאורך זמן, כל עוד אנו מקפידים על תחזוקה נכונה ובזמן.

עלינו להבדיל בין פעולות שימור הדק לבין חידושו, פעולת השימור מהווה חלק בלתי מהתחזוקה השוטפת, מטרת השימור היא להגן על הדק מפני נזקים שונים, לשמר את המראה הטבעי היפה וליהנות מדק מרשים ביופיו כל השנה. השימור כולל ניקוי יסודי בחומרים מתאימים, התזת חומרים נגד חרקים כמו טרמיטים, איטום חורים וסדקים בדק ומריחת שכבת שמן.

חידוש דק
צביעת דק

כל כמה זמן מומלץ לבצע חידוש דק?

אחת לכמה שנים עלינו לחדש את הדק, חשוב לזכור כי לאחר מספר שנים הדק סובל מנזקים שונים בגלל השימוש התכוף, הבלאי הטבעי של חומרי הגלם וכתוצאה מחשיפה ישירה לשמש החזקה, לגשם, לאבק וכדומה. חידוש דק כולל חיזוק קורות העץ ובהתאם לצורך מתיחתם או החלפתם במידה והם ניזוקו קשות, קרצוף הדק במכונה ייעודית להסרת כתמים קשים ולשיוף שכבה דקיקה מהחלק העליון של העצים כדי ליהנות ממראה טבעי, בדיוק כמו אחרי התקנת הדק בבית. בסיום פעולת השיוף מבצעים שימור של הדק, כלומר ניקוי יסודי, צביעה בגוון לבחירה וברמת גימור רצויה, ומריחת שכבת שמן ייעודי לדק בהתאם לסוג העץ.

צביעת דק וחידוש הדק על ידי צבעי מקצועי

כאמור, כמעט כל אחד יכול לצבוע ולחדש את הדק באופן עצמי כדי לחסוך עלויות, עם זאת כדי להגיע לתוצאות מרשימות וכדי להגן היטב על הדק וליהנות ממראה טבעי ומרשים לאורך זמן, אין תחליף לעבודות חידוש דק וצביעה על ידי זיו החביב.

אנו מתחייבים לעבודה מקצועית ברמה אחת מעל כולם, לצביעת דק אנו משתמשים רק בחומרים איכותיים העומדים בתקנים המחייבים, בהתאמה מושלמת לסוג הדק ולתוצאה הרצויה. לפני תחילת העבודה אנו בודקים את מצב העץ והדק ובהתאם לכך ממליצים ללקוח האם יש צורך בחידוש הדק או שניתן להסתפק בצביעה בלבד. כל עבודה מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים, תוך התחייבות לעבודה נקיה ומאורגנת, ולמחיר תחרותי ושווה לכל כיס.

למידע נוסף שעשוי לעניין אתכם: עבודות צבע לבית במחירים המשתלמים ביותר, אחריות מלאה על כל עבודות הצבע!

לקבלת הצעת מחיר והתייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם!