הלבנת גגות

במשך עשרות שנים היה נהוג לסייד את גגות המבנים בארץ המצופים בזפת באמצעות סיד, לרוב ועד הבית הזמין חברה מקצועית לסיוד הגג מדי שנה. סיוד גגות נועד להגנה על שכבת הזפת וכדי ליצור שכבת מבודדת כנגד חום קרני השמש. אם בעבר היה נהוג לבצע הלבנת גגות באמצעות סיד כיום ישנם חומרי הלבנה איכותיים ועמידים יותר, לרוב מבצעים את הפעולה על ידי חומרי איטום והלבנה אקריליים הנחשבים לעמידים יותר בהשוואה לסיד הנשטף בקלות בגשם.

הלבנת גגות או סיוד?

בעבר הלא רחוק ביצעו את איטום גגות המבנים באמצעות מריחת שכבת זפת רותחת על הגג, מאחר והזפת מגיעה בגוון שחור נהגו למרוח שכבת סיד על הזפת כדי לבודד חום. הצבע הלבן מחזיר היטב את האור מקרני השמש, וכך מי שגר בקומות העליונות זכה להקלה משמעותית בקיץ ולא סבל מטמפרטורה גבוהה בביתו.

עם השנים השתכללו שיטות האיטום והלבנת הגגות, כיום כמעט ולא נעשה שימוש בסיד, למעט מקרים מסוימים בהם לא ניתן ליישם שכבות של חומרי הלבנה אחרים מעל שכבת הזפת. בשוק יש חומרי הלבנה איכותיים ועמידים יותר, חלקם חומרי הלבנה אקריליים, יש גם חומרים פלסטיים. הלבנת גגות באמצעות חומרים אקריליים גמישים ועמידים מונעת את הצורך לחדש את שכבת הבידוד מדי שנה, ניתן ליישם את החומרים השונים על גגות זפת, יריעות ביטומניות וחומרי איטום נוספים.

הלבנת גגות

איטום כולל הלבנה

רגע לפני שהחורף מתחיל והגשמים יורדים חשוב לבצע בדיקת איטום של גג המבנה, בין אם זה גג של בית משותף, בית פרטי, בניין משרדים ובין אם זהו גג של מבנה מסחרי או תעשייתי. חשוב לאטום את הגג על ידי חברה מקצועית, לאחר עבודות האיטום יש להלבין את הגג, כאמור כיום כבר כמעט ולא מבצעים סיוד גגות אלא מלבינים את שכבת האיטום באמצעות חומרי הלבנה ייעודיים ועמידים.

שכבת חומרי ההלבנה נועדה להגן היטב על שכבת הבידוד החדשה או הקיימת. לעתים ניתן להסתפק בטיפול נקודתי אך לרוב מומלץ להלבין את כל הגג וליהנות משקט נפשי למספר שנים. עבודת ההלבנה מחייבת ניסיון וידע, כלים מקצועיים והכרות מעמיקה עם חומרי בידוד ואיטום. ראוי להדגיש כי מעבר להגנה על שכבת האיטום, לחומרי ההלבנה יש תפקיד מרכזי בבידוד הגג ובמניעת טמפרטורות גבוהות בחללי המבנה, בעיקר בקומה העליונה.

הבדל משמעותי בטמפרטורה בחלל המבנה

לאחר הלבנת הגג על ידי אנשי מקצוע מיומנים ואמינים ניתן לחוש בהבדל משמעותי בטמפרטורות בחלל המבנה. כדאי לדעת כי הלבנת גגות מונעת את ספיגת קרינת וחום השמש לכן הטמפרטורה נעימה יותר בבית או במבנה, יש לכך חשיבות גם לנושא צריכת החשמל לקירור המבנה. ניתן לחסוך עלויות גבוהות מאחר ואין צורך להפעיל את המזגן שעות ארוכות כדי לצנן את הטמפרטורה בחלל הבית.

הלבנת גגות עם חומרים נכונים

יש בשוק חומרי הלבנת גגות רבים, חברה המתמחה בעבודות צבע וסיוד (הלבנת) גגות בודקת ממה עשויה שכבת האיטום של הגג כדי להתאים את חומרי ההלבנה הנכונים והאיכותיים ביותר. כך למשל, אם מורחים שכבת סיד על יריעות ביטומניות פוגעים בכושר האיטום של היריעות מאחר והסיד גורם להן להתייבש. מעבר לכך, הסיד נשטף בקלות במים, ולאחר חורף אחד יש לחזור על פעולת ההלבנה. כאשר בוחרים בחומרי הלבנה אקריליים ניתן ליהנות מפתרון איכותי לאורך זמן, ישנם חומרי הלבנה גמישים המתאימים לסוגים שונים של שכבות איטום כמו זפת ישנה, חומרים ביטומניים, יריעות ביטומניות, בטון, איסכורית וכדומה.

את חומרי ההלבנה מיישמים על שכבת האיטום באמצעות מריחה או התזה, בהתאם לסוג החומר ותנאי השטח. לכן, חשוב להזמין שירות הלבנת גגות רק מזיו החביב, חברה מקצועית המתמחה בכל עבודות הצבע ומציעה אחריות ועבודה מהירה ויעילה במחיר משתלם. התקשרו עכשיו לזיו החביב או צרו עמנו קשר במייל, ואנו נדאג לעבודה איכותית במחיר משתלם.

לקבלת הצעת מחיר והתייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם!