החלקת קירות

לפני צביעת הקירות בדירות ישנות ובנכסים בהם יישמו על הקירות שפריץ דק או עבה או ביצעו טמבורקסט שהיה אופנתי בעבר, יש לבצע הליך הנקרא החלקת קירות באמצעות שפכטל אמריקאי, נייר שיוף, מסטרינה מרובעת וטיח גבס. שלב זה הכרחי בדרך כלל בדירות ישנות בהם הקירות אינם ישרים ואחידים.

חשוב להדגיש כי עם הזמן ובעקבות עבודות צבע, שיפוצים ותיקונים שונים, יש בקירות סדקים אותם חייבים לאטום, ובגלל השימוש הנפוץ עד לא מזמן בשכבת שליכטה על הקיר, הקירות אינם חלקים יותר. כדי ליהנות מצביעה איכותית ללא גבשושיות, בליטות וחוסר אחידות יש להחליק את הקיר.

החל מסוף שנות ה-90 חברות הבנייה וקבלני השיפוצים התחילו להשתמש בלוחות גבס, הן בגלל העלות הזולה והן בגלל אחידות הלוח והמראה החלק והאחיד של הקירות. כך למעשה החל שימוש הולך וגובר בשפכטל אמריקאי להחלקת החיבורים של קירות הגבס ולתיקון הלוחות לפני צביעה. ההחלקה היא אינה דבר של מה בכך, נדרש ניסיון מקצועי וידע רב בתחום, לכן מומלץ להזמין החלקת קירות בשפכטל רק מצבעי יעיל ומקצועי כמו זיו החביב, כך נהנים מעבודה איכותית ומקירות חלקים ואחידים, ומעבודות צבע ברמה הגבוהה ביותר.

שירות החלקת קירות בשפכטל אמריקאי בפריסה ארצית

מתחייבים למחירים הזולים בארץ!

חברת זיו החביב מונה צוות עתיר ניסיון 

100% שביעות רצון 

מתן אחריות לכל עבודה וליווי אישי 

שימוש בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן 

לקבלת ייעוץ ללא עלות מזיו החביב חייגו: 050-6665666

כיצד מבצעים החלקת קירות?

הליך החלקת קירות באופן מקצועי מתחיל בהכנת הקירות בנכס לפני שלב ההחלקה. יש לקלף את הצבע הרופף מהקירות, לשייף באמצעות נייר גס, עדיף לשרוט מעט את פני השטח, ובמידה ומגלים מתחת לשכבות הצבע כי הטיח רופף או נפוח, חשוב לקלף אותו באמצעות פטישון, אפשר גם בעזרת גרזן ייעודי. לאחר קילוף הטיח הנפוח יש לתקן את הקיר עם שכבת טיח חדשה.

במקרים של קירות שאינם אחידים ומרובי בליטות וגבשושיות, כפי שקורה לא אחת בדירות ישנות יחסית, מומלץ ליישם על הקיר שתי שכבות של טיח גבס או שליכט אקרילי, בעל כושר הידבקות גבוה, לדוגמה שליכט אקרילי בגר. אם הקירות בנכס אינם ישרים ואחידים ניתן לחפות אותם באמצעות לוחות גבס, לאחר מכן יש לטייח את הקירות המצופים בלוחות גבס בעזרת מרק אמריקאי, לחלופין אפשר למרוח שכבה עבה של טיח גבס.

החלקת קירות

בדירות ובנכסים אחרים בהם יש קירות לאחר טיח מומלץ ליישם שכבת של טיח גבס או שפכטל אמריקאי מוכן לשימוש. לאחר יישום שכבת טיח גבס או שכפטל אחר יש לשייף בקפידה את הקירות, ולאחר השיוף עוברים עם מטאטא כדי להסיר את האבק. לאחר הסרת האבק מיישמים שכבה של פרמייר, ממתינים לייבוש החומר ומורחים על הקירות לפחות שתי שכבות של שפכטל אמריקאי איכותי, משייפים ולאחר ייבוש מורחים שכבה נוספת של פרמייר.

כאמור שלב החלקת הקיר נחוץ לפני עבודות הצבע בדירה כדי ליהנות מצביעה אחידה ומתוצאה מרשימה של קירות אחידים הצבועים היטב ללא בליטות. 

החלקת קירות בשפכטל בהתזה או ברולר?

בהתאם למצב הקירות בנכס יחליט הצוות המקצועי של זיו החביב האם לבצע החלקת קירות בשפכטל אמריקאי באמצעות התזה או ברולר. לשיטת ההתזה יש יתרונות מסוימים מאחר ושיטה זו מהירה, חוסכים בזמן עבודה ובכמויות החומר, וגם ההתזה מאפשרת ליישם את החומר באחידות טובה יותר. עם זאת, חשוב לזכור כי שפכטל אמריקאי לא נועד לסגירת חורים וסדקים בקירות, לכן אין לוותר על שלב זה לפני החלקת הקיר.

שפכטל אמריקאי נועד ליצירת שכבה אחידה וחלקה במרקם משי, הוא משמש כשכבת בסיס לצבע. כדי לקבל תוצאה מושלמת חשוב ליישם על שכבת השפכטל האמריקאי חומר מקשר כמו בונדרול כדי להימנע מבועות בשכבת הצבע.

למידע נוסף בנושא החלקת קירות בשפכטל אמריקאי הנכם מוזמנים לפנות לזיו החביב, השאירו פרטים באתר או צרו עמנו קשר בטלפון!

לקבלת הצעת מחיר והתייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם!